Czarny Piątek, czyli Amerykanie też potrafią

karp

Płynący mlekiem i miodem kraj nad Wisłą stawia poprzeczkę bardzo wysoko w dziedzinie absurdów. Zwłaszcza ostatnio poziom irracjonalności sięga tak wysoko, że aszdziennik przestał być najlepszym źródłem zmyślonych newsów – państwowe media maja konkurencyjny poziom. Polonia w USA musiała bardzo skutecznie za pomocą filmów o forfiterze promować polskiego ducha, bo zainspirowani porządkami politycznymi nad Bałtykiem, Amerykanie wybrali sobie równie kontrowersyjnego prezydenta. Donald Trump pokazał już, ze jest geniuszem ściemy, bo z większości obietnic się już wycofał, część zmienił i zatrudnił ludzi bardzo poprzednich do poprzedniej ekipy. Ot taki Kukiz zza Wielkiej Wody.

Następcą fortitera i Joanną d’Arc na miarę naszych czasów została chytra baba z Radomia. Gorzowska Bitwa o Karpia w Lidlu pokazała, że duch w narodzie nie umarł i Polak potrafi być bitny, zwłaszcza, jeśli chodzi o świąteczna tradycję. Jankesi pozazdrościli nam woli walki, po czym zorganizowali na Czarny Piątek igrzyska. Zaraz po Dniu Dziękczynienia, kiedy wzmocnieni indykiem mają siłę (jak mówi hardkorowy koksu), zebrali się pod supermarketami, by zagrać rolę współczesnego gladiatora w wyścigu o telewizory LCD. Oprócz odbiorników, do wygrania były artykuły AGD, ubrania oraz – moje ulubione trofeum – PAPIER TOALETOWY! Prawdziwa walka, potratowani ludzie, pojedynki na pięści, połamane kończyny. To jest klasa i duch walki, a nie okładanie się laskami i karpiami emerytów. Od razu widać, kto wymyślił Destruction Derby, a nie jakąś bezpłciową piłkę nożną, golfa i tenis.

Intensywność modłów do religii, jaką została ostatnio konsumpcja cały czas wzrasta. O ile papier toaletowy to dobro pierwszej potrzeby, to walka o depilator świadczy o prawdziwej determinacji. Z drugiej strony paczka papieru kosztuje tyle, co piwo, nawet bezrobotnego Amerykanina na nią stać. W Polsce nawet w czasach, kiedy magiczną rolkę reglamentowaną po 4 sztuki na członka rodziny trzeba było odstać w kilkugodzinnej kolejce, nie dochodziło do takich emocji i szarpanin. Biedny, komunistyczny kraj najwyraźniej nie wykazywał się takim cywilizacyjnym poziomem jest rozwinięty Zachód, a zwłaszcza Ameryka.

Świat nie przestaje mnie zaskakiwać, ale może po hipsterach czekających na buty Kenyego Westa trzy dni, nie powinienem się już niczemu dziwić…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s